Transmisja na żywo (live).

 


Jak odtwarzać program Telewizja Lubań w domowym telewizorze?
                              

1. Na telefonie z systemem Android.

Pobierz ze sklepu darmowy program FLC Player for Android
Dodaj odtwarzanie nowego strumienia
Wpisz adres strumienia:
http://stream.herissons.cloud/hls/tvluban.m3u8
( to wszystko – po chwili pojawi się nasz program identyczny jak na tej stronie)

2. W telewizorach wyposażonych w Smart TV podłączonych do szybkiego łącza internetowego.

Nowe telewizory, oraz tunery TV nazywane często TV BOX, posiadają funkcję IPTV. Mając podłączony internet do telewizora lub przystawki możemy przejść do zakładki IPTV.

W zależności od typu telewizora w sposób prosty, lub bardziej skomplikowany, można pobrać z pendrive’a USB listę odtwarzania. Po jej wczytaniu na urządzenie, można odtwarzać nasz program Telewizja Lubań.

Tutaj można pobrać link do listy odtwarzania TelewizjaLuban.m3u

(Lista odtwarzania to specjalny plik z rozszerzeniem .m3u posiadający adres streamu, nazwę programu itp.)

W zakładce IPTV można także alternatywnie wpisać bezpośredni adres streamu, co powiedzmy uczciwie przy pomocy pilota jest trudniejsze.

http://stream.herissons.cloud/hls/tvluban.m3u8

Pozostałe streamy w innych standardach:
rtmp://stream.herissons.cloud/live/tvluban
http://stream.herissons.cloud/dash/tvluban.mpd


Telewizja Lubań nadaje swój program miedzy innymi w systemie IPTV.

Co To Jest IPTV?

IPTV oznacza Internet Protocol TV i jest rodzajem strumienia dla kanałów telewizyjnych. Same usługi IP TV są nadawane przez Internet na Twoje urządzenie, takie jak na przykład komputer, czy telewizor.

Co jest konieczne by odbierać programy w systemie IPTV?

W przypadku komputera potrzeba podłączenia do internetu i odpowiedniego oprogramowania, np. darmowy VLC Player.

W przypadku telewizora niezbędne jest podłączenie do internetu oraz wyposażenie telewizora w Smart TV. Obecnie produkowane telewizory posiadają funkcję Smart TV, która pozwala na podłączenie się do sieci internetowej i pobieranie różnego oprogramowania z firmowego sklepu przynależnego do marki telewizora. Ze sklepu można pobrać darmowe oprogramowanie IPTV (jedno z wielu) niezbędne do odbioru kanałów telewizyjnych w systemie IPTV. Oprogramowanie pobiera z naszego telewizora nr IP i przekierowuje nań wskazany przez nas stosowny strumień. W ten sposób, rozszerzmy możliwości odbioru przez nasz telewizor, o kolejny kanał telewizyjny.

Niektóre marki telewizorów wyposażone są standardowo w program do odbioru IPTV. Aby zainstalować program można wczytać z nośnika USB listę odtwarzania w postaci pliku z rozszerzeniem m3u, lub wpisać bezpośredni adres stremu (strumienia danych) konkretnego nadawcy.  W sieci dostępne są tysiące różnojęzycznych stacji telewizyjnych. Prawie każdy polski nadawca emituje także program w systemie IPTV.

Ważne podkreślenia jest to, że w systemie IPTV na odbiorniku telewizyjnym można odbierać wiele stacji telewizyjnych, bez konieczności posiadania komputera.

Dla ścisłości transmisje streamingowe realizowane są najczęściej w dwóch podobnych technologiach IPTV i OTT. Dla uproszczenia w artykule stosujemy jedną nazwę, bardziej upowszechnioną: IPTV, choć specjaliści słusznie mogą stwierdzić, że Telewizja Lubań nadaje w systemie OTT (bo emitując program jednocześnie nie jest dostawcą Internetu)